On-line delavnica Zelena in socialna merila v praksi bo posvečena predstavitvi teoretičnega ozadja zelenih in socialnih meril v javnem naročanju. Zelena in socialna merila v javnem naročanju so usmerjena v zmanjševanje negativnih vplivov na okolje ter spodbujanje socialne pravičnosti, kar vključuje izboljšanje delovnih pogojev, zaposlovanje ranljivih skupin in zagotavljanje enakih možnosti.
Na delavnici bodo predstavljena evidenčna naročila in postopki naročila male vrednosti, ki se uporabljajo za javna naročila pod določenimi pragovnimi vrednostmi . Udeleženci bodo spoznali ključne zahteve in pravila za izvedbo teh postopkov v skladu z ZJN-3.
Na delavnici bodo predstavljene ključne značilnosti odprtega in omejenega postopka javnega naročanja ter njuno uporabo v praksi. Udeleženci bodo spoznali razliko med enofaznim odprtim postopkom, kjer lahko ponudbo odda vsak gospodarski subjekt, ter dvofaznim omejenim postopkom, kjer naročnik po prejemu prijav izbere in povabi le usposobljene ponudnike.
Na delavnici bo predstavljen konkurenčni dialog in partnerstvo za inovacije kot posebna postopka javnega naročanja, ki omogočata razvoj naprednih rešitev. Udeleženci bodo spoznali, kako naročniki uporabljajo konkurenčni dialog pri kompleksnih in inovativnih projektih ter kako lahko s partnerstvom za inovacije spodbudijo razvoj novih proizvodov, storitev ali gradenj z dolgoročnim sodelovanjem.
Delavnica bo namenjena raziskovanju potenciala umetne inteligence (UI) za izboljšanje procesov na področju javnih naročil. V ospredju bodo razprave o tem, kako bi lahko UI prispevala k večji učinkovitosti in poenostavitvi postopkov, hkrati pa bomo naslavljali tudi izzive in ovire, ki spremljajo njeno implementacijo.
Ta interaktivna delavnica v živo je zasnovana kot nadgradnja in praktična aplikacija znanj, pridobljenih na treh predhodnih spletnih delavnicah. Udeleženci bodo s pomočjo realnih primerov, skupinskega dela in vodenih razprav poglobili razumevanje ključnih izzivov in priložnosti na področju javnih naročil. Delavnica je namenjena tistim, ki želijo svoje teoretično znanje učinkovito prenesti v prakso in pridobiti konkretne napotke za delo v svojem okolju.
Delavnica bo predstavila konkurenčni postopek s pogajanji, postopek s pogajanji z objavo in postopek s pogajanji brez predhodne objave, ki naročnikom omogočajo prilagajanje pogojev in optimizacijo ponudb v specifičnih okoliščinah. Udeleženci bodo spoznali pravila, omejitve in praktično uporabo teh postopkov v skladu z ZJN-3.
Delavnica bo predstavila okvirni sporazum kot tehniko javnega naročanja, ki omogoča dolgoročno sodelovanje z izbranimi ponudniki, dinamični nabavni sistem kot prilagodljivo rešitev za ponavljajoče se nakupe ter elektronske kataloge kot orodje za racionalizacijo nabavnih postopkov. Udeleženci bodo spoznali ključne značilnosti, prednosti in praktične primere uporabe teh pristopov v skladu z ZJN-3.
Po uspešno izvedenih preteklih delavnicah »A, B, C« in »D, E, F« javnega naročanja, kjer smo najprej spoznali temelje in nato nadgradili naše znanje s poglobljenim razumevanjem zahtevnejših vidikov javnega naročanja, nadaljujemo z novo delavnico z naslovom »G, H, I« javnega naročanja.
Delavnica bo predstavila elektronsko dražbo kot postopek, pri katerem ponudniki tekmujejo v izboljševanju ponudbenih cen ali določenih vrednosti elementov ponudbe v realnem času. Udeleženci bodo spoznali pogoje uporabe, potek dražbe in prednosti te tehnike za večjo konkurenčnost in transparentnost javnega naročanja.